Müzeler Haftası’na özel indirim: Ayasofya ve Efes

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Mayıs Müzeler Haftası sebebiyle  Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Efes Deneyim Müzesi, Müzeler Haftası’nda yerli ziyaretçiye yüzde 50 indirimli olacak.

Ayasofya’nın 1700 yıllık tarihinin benzersiz bir hikaye anlatımıyla sunulduğu Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi’nde ilk defa sergilenen birçok eser yer alıyor. İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndaki tarihi Defter-i Hakani binasında yer alan müzede, Ayasofya’da Seraphim meleklerinin yüzünü kapatan ve Fossatiler tarafından tasarlanan bronz madalyon, eserler arasında yer alıyor. 204 eşsiz parçanın sergilendiği müzede 30 yeni eser ziyaretçilerle buluşacak. Her gün 09.00 ile 19.00 saatlerinde ziyarete açık olan müze, 18 Mayıs Müzeler Gününe özel saat 21.00’e kadar misafirleri ağırlamaya devam edecek.

İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti içinde bulunan Efes Deneyim Müzesi de 18-26 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yüzde 50 indirimli hizmet verecek. Antik Tiyatro’nun hemen karşısındaki Efes Deneyim Müzesi, her gün 08.00 ile 23.30 arası ziyaretçiler ile buluşacak. 

 

KAYNAK: İHA, AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x